PVC kapılar konut, işyeri, ofis, kamu binaları v.b tüm yaşam alanlarında kullanılmaktadır. PVC kapı sistemleri genellikle balkon kapıları, banyo ve WC kapısı olarak kullanıldığı gibi iç ortamlarda oda kapısı olarak da kullanılmaktadır. Hatta son yıllarda geliştirilen yeni kilit sistemleri ve darbeye karşı dayanıklı dekoratif plakalar sayesinde PVC kapı modelleri dış kapılarda da kullanılmaya başlanmıştır.

 

Genelde balkon kapısı olarak kullanılan PVC kapılar içe açılabildiği gibi alanı dar olan yerlerde dışa açılır olarak da üretilebilmektedir. PVC kapılar, binanın ve iç ortamın mimarisine göre beyaz renkte olduğu gibi ahşap görünümlü olarak nitelendirilen altın meşe, budaklı meşe, maun, sedir ve ceviz desenlerinde lamine kaplı olarak üretilebilmektedir. Lamine seçeneklerinde iç ve dış kısmı farklı renkte uygulanabilmektedir. 

PVC kapı modelleri, ahşap veya alüminyum kapılar ile kıyaslandığında dış ortam etkilerine (güneş ışınları, yağmur gibi) daha mukavemetli; bakımları ve temizlikleri ise daha kolaydır. Aksesuarlarının 6 ayda bir yağlanması pvc kapı sistemlerinin uzun süreli sağlıklı bir şekilde çalışması için yeterlidir.

PVC kapılar mimariye uygun kemerli de üretilebilmektedir. Kemerli olarak bilinen pvc kapı sistemleri özellikle yuvarlak hatlara sahip yapılarda kullanılabilmektedir. Kemerli pvc kapı sistemleri de isteğe bağlı olarak lamine kaplamalı olarak üretilebilmektedir. 

PVC kapı sistemleri ısı yalıtımı açısından rakiplerine göre çok avantajlıdır. PVC kapı sistemlerine 20 mm - 24 mm - 32 mm cam uygulamaları yapılabileceği gibi sandviç panel kullanılarak da ısı yalıtımı arttırılabilir. PVC kapı sistemleri sağlamış olduğu bu avantajlarla rakiplerine göre daha çok tercih edilmektedir. 


Geri
Adopen
Tüm hakları saklıdır. © 2016